Komünist Devrim
   Nederlands                                  YAŞASIN KOMÜNİST ENTERNASYONALİZM!  October 23 2017 08:06:37   
   Açılış_sayfanız_yapın  Sık_Kıllanılanlara_Ekle

   Ana Sayfa
   Yazılar/Broşürler
   Görüşler
   Komünist Hareketten
   Devrimci Basından
   Sol Hareketten
   Felsefe
   Katkılarınız
   Arşiv
   Sitede Ara
   Bağlantılar
   İletişim

English
   Home
   Opinion
   Revolutionary Press
   Left Movement
   Philosophy
   Site search
   Web links
   Contactkomunistdevrim.org hakkında
New Page 1

"Komünist Devrim" Internet Sitesi Komünist Düsünce ve Eylemin Hizmetinde

Baglanti kurdugunuz www.komunistdevrim.org komünist düsünce ve eyleme hizmet etmek için kuruldu. Proletarya diktatörlügü araciligiyla komünist bir dünyanin örgütlenmesi için devrimci savasimin zorunlulugunu savunan bir ideolojik-politik çizginin niteligini belirledigi bir kürsü olan bu site, isçi sinifina dayanan sosyalizm anlayisini savunan komünist bir devrimci tarafindan yönetilmektedir.

Yeni, komünist bir dünyanin kurulmasi için yürütülen savasimda Marksizm-Leninizm'in yol göstericiligi olmazsa olmazdir. Komünizmin dünya ölçeginde örgütlenmesinin temel araci olarak dünya proletarya/sosyalist diktatörlügünün kurulmasi savasimina önderlik etmeye yetenekli tek sosyal sinif olan isçi sinifinin kendisi de, gerek tekil devletler gerek dünya ölçeginde böylesi zorlu bir savasima önderlik edebilmek için, leninist tipte bir komünist partinin önderligine gereksinim duymaktadir.  DEVAMI...


TÜRKIYE PROLETARYASININ SOSYALIST VE DEMOKRATIK PLATFORMU
http://www.komunistdevrim.org/images/guncel.gif Devletin Yeniden Örgütlendirilmesi ve Komünist Tutum (1)

http://www.komunistdevrim.org/images/new.gif THEORETICAL APPROACHES TO WORLD POLITICS (1)
THEORETICAL APPROACHES TO WORLD POLITICS (2)

 Arnavutluk Üzerine Yazilar


 ANTI-PERESTROYKA


Kürt ulusunun kendi politik kaderini tayin hakki ve “baris süreci”


 KOMÜNIST HAREKETIN GENEL VE KRONIK KRIZI ÜZERINE (1) (A.H. Yalaz)


Komünist Devrimci Savasimda Gereksinimi Duyulan Nasil Bir Partidir? (A.H.Yalaz)


Kitapçik hakkinda bilgi için buraya tiklayiniz...


TÜRKİYE PROLETARYASININ SOSYALİST VE DEMOKRATİK PLATFORMU
Yazılar-BroşürlerAÇIKLAMA

“TÜRKİYE PROLETARYASININ SOSYALİST VE DEMOKRATİK PLATFORMU” 1985 yılının son aylarında yazıldı.  Aradan gecen on yıllar içinde Türkiye ve Kuzey-Kürdistan’da yaşamın her alanında büyük değişiklikler oldu. Bugüne dek sınırlı sayıda okura ulaşabilen bu kitapçığı, içeriğine ilişkin herhangi bir değişiklik yapmaksızın, çok sayıda okurun eleştirel değerlendirmesine sunuyorum.

A. H. Yalaz

Devletin Yeniden Örgütlendirilmesi ve Komünist Tutum (1)
Yazılar-Broşürler15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen ve yüzlerce kişinin ölümüne neden olan askeri darbe girişimini (2) fırsat bilen gerici politik-İslamcı Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) iktidarı gerek devlet düzeyinde gerekse toplum düzeyinde sahip olduğu mevzileri güçlendirmek için, önceden yapıldığı anlaşılan planlarını olağanüstü bir hızla gerçekleştirmek için her alanda muhaliflerini tasfiye sürecini hızlandırdı. Uzun yıllardır artık Erdoğan’ın adıyla anılan iktidar, her türlü ve her düzeydeki muhalefeti güçten düşürmek ve ezmek amacıyla darbe girişimi sonrası oluşan durumdan yararlanmak için hızlı ve saldırgan biçimde davranıyor. Bunun ilk adımlarından biri Türkiye ve Kuzey-Kürdistan’da olağanüstü hal ilan etmek oldu. Bunu, Devlet Bahçeli kliği ile ittifak içinde, başkanlık sistemi kurma girişiminin yeniden ivedi politik gündem maddesi yapılması izledi.
ORTADOĞU’DA EMPERYALİST YENİDEN-PAYLAŞIM SAVAŞI VE ...
Yazılar-Broşürler
ORTADOĞU’DA EMPERYALİST YENİDEN-PAYLAŞIM SAVAŞI
VE
KOMÜNİST-DEVRİMCİ TUTUM

Bu yazının görevi, ‘Suriye için savaş’ bağlamında, Ortadoğu’nun (1) emperyalist-gerici yeniden- paylaşımı için yürütülen savaşa ilişkin olarak genel bir tablo çizmek ve komünist-devrimci hareketin görevleri üzerine bazı saptamalar yapmaktır.
Pagina/Sayfa 1 - 25 1 2 3 4 > >>